HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: uto stu 19, 2019 11:36.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Santana 300
PostPostano: sri tra 02, 2008 23:01 
Off roader

Citam danas ZG news i nadjem sliku ovog auta

slika

Jel podsjeca jos koga na vitaru osim mene?

i na internetu ovaj clanak!

http://www.zv.hr/press/display_hr.cfm?p ... 03_hr.html

Zna netko nesto vise?

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri tra 02, 2008 23:59 
Moderator

:D :D :D I kada uđe u blato od 20 cm onda ga digneš na ruke i izneš na suho. A izgleda kao pljunuta kopija vitare.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet tra 03, 2008 00:06 
Moderator

pa to i je vitara.............. :D

Santana Motor S.A. is a Spanish car manufacturer based in Linares, in the province of Jaen, Spain. Originally the company was founded 1956 as "Metalúrgica de Santa Ana", but 1961 it started production of licence models of the Land Rover. From 1986 it started to produce license versions of Suzuki models. From 1999 PS-10 got Iveco's 2.8 L diesel engine.

In 2006 Iveco and Santana signed long-term agreement to co-develop products.[2] The first model with this co-work will be Iveco Massif, rebadged and restyled version of the Santana PS-10.[3]

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet tra 03, 2008 00:08 
Moderator

slika

Pa niš čudnoga niti ovo nije Vitara ovo je Chevrolet Tracker i jedan takav svaki dan stoji ispred moje firme :wink:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet tra 03, 2008 23:48 
Off roader

ja ga vidio u zg na auto-sou ista vitara razlika u farovima i unutrasnjost malo modernija i ima disel motor dobra je uzivo

Vrh

Naslov: Santana
PostPostano: ned tra 13, 2008 20:18 
Off roader

Evo, zahvaljujući prijatelju, novinaru iz časopisa Kamioni, jučer sam isprobao Iveco Massifa. Bombastično najavljivani "novi talijanski terenac" ustvari je Santana PS-10 Anibal, sa modificiranim poklopcem motora, maskom i blatobranima i najnovijom generacijom Iveco dealy kombi motora. Santana je svojevremeno po licenci proizvodila Land Rover seriju III, čini mi se do "84-te. Anibal je direktni nasljednik i koji dan-danas, vozi na šasiji i 4 lisnata federa, (parabolik doduše), od stare trojke pa sukladno tome Massif ima ovjes koji kao da je vremeplovom stigao iz sedamdesetih. Motor i mjenjač su sasvim nešto drugo. Ivecov 3.0 commonrail, turbodisel, ima snage i momenta ko u priči, ZF getriba, 6 stupnjeva, radi ko urica. Transver box je klasika 2 i 4 H te 4L, radi isto bez greške. Testni Massif, inače pick up, ima motor 146 ks i 360 Nm, a postoji verzija 176 ks i 400 Nm. Međuosovinski razmak je 109", postoji kratki, pošto je stara trojka u pitanju vjerojatno 88". Karoserija je takđer dio LR nasljeđa samo od običnog lima i još šlampastja, u cjelini auto izgleda istočnoevropski. Vozio sam se sa Massifom po samoborskom gorju, nešto po asfaltu, nešto po makadamu, a nešto po šumi. Na asfaltu ide lijepo, neutralno, po makadamu je podnošljiv, ali po terenu može samo polako, inače skače ko koza. Standardno je opremljrn MT gumama, 235/85-16 (trdesetdvojke) i i po blatu ide iznenađujuće dobro. Zavrti kotače u dubokom blatu junački, a pritom ne dimi i ne smrdi kuplung. Zaboravio sam napisati da mu mostovi izgledaju masivno, a diferencijale im navodno radi engleski KAM, to bi moralo biti dobro. S offroaderske točke gledišta od Massifa bi se vrlo jednostavno dala napraviti prava offroad pila. Komplet motor-kuplung-mjenjač-reduktor je san mnogih ozbiljnih offroadera, nebi bilo komplicirano ni skupo posložiti LR-ov ovjes sa spiralnim federima, KAM isporučuje visokokvalitetne lockere i ostale komponente mostova itd, međutim, onosno ALI... Uvoznik je isprsio cijenu od 223 000 kn, dakle auto košta jednako kao Toyota HiLuux, Mitsubishi L-200, Mazda BT-50, a oko 5000 kn je skuplji od originalnog LR picl up-a. No. passaran.
Ista je priča sa Santanom PS- 300 ili 350 koju su iložili na ovogodišnjem auto-show-u. Cijena je ni manje ni višenego 176 000 kn ili preko24 000€. Za generički stari model Vitare koji svugdje gdje se prodaje košta do 18 000€. Stvarno ambiciozno! LR.
Ps. Prije testa za časopise Kamioni, Massif je bio na testu kod Terenaca. Baš me zanima šta će ti minhauseni napisati. Još nešto sam zaboravio, auto ima 3000 km, a pokvarila se klima, ne radi pokazivač goriva i otpalo je slovo "O" sa natpisa Iveco na maski.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned tra 13, 2008 22:35 
Off roader

@LR

Stigli smo se jučer u Rudama iznad Samobora! (Žuti Massif!?) Da sam znao mogao sam vas odvesti u šumu! :wink:

Jeep CJ, YJ, Nissan GR, Defender, Isuzu 2,8TD - Križanac

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon tra 14, 2008 09:34 
Off roader

[quote="Digger"]@LR

Stigli smo se jučer u Rudama iznad Samobora! (Žuti Massif!?) Da sam znao mogao sam vas odvesti u šumu! :wink:[/quote]

Bilo bi mi zadovoljstvo. Ustvari sve je bilo neplanirano. Krenuli smo iz Jaske preko Plješivice. Prvobitna namjera mi je bila dignuti se iznad Braslovja u šumu i prema V. dolu, ali kako me tu dugo nije bilo, nisam htio riskirati, pa smo se spustili u Samobor i preko Smerovišća krenuli na Šipački breg, zatim u šumu do Japetića, pa natrag i preko Dragonoša opet u šumu do Zečaka i onda preko jelenića, Draganovog mlina u Medvendragu i po cesti natrag u Jasku. U Jaski smo uzeli mog Defa radi bekapa i otišli Crnu mlaku i zavaljali Massifa u ozbiljno blato. LR.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon tra 14, 2008 09:35 
Off roader

[quote="Digger"]@LR

Stigli smo se jučer u Rudama iznad Samobora! (Žuti Massif!?) Da sam znao mogao sam vas odvesti u šumu! :wink:[/quote]

Bilo bi mi zadovoljstvo. Ustvari sve je bilo neplanirano. Krenuli smo iz Jaske preko Plješivice. Prvobitna namjera mi je bila dignuti se iznad Braslovja u šumu i prema V. dolu, ali kako me tu dugo nije bilo, nisam htio riskirati, pa smo se spustili u Samobor i preko Smerovišća krenuli na Šipački breg, zatim u šumu do Japetića, pa natrag i preko Dragonoša opet u šumu do Zečaka i onda preko jelenića, Draganovog mlina u Medvendragu i po cesti natrag u Jasku. U Jaski smo uzeli mog Defa radi bekapa i otišli Crnu mlaku i zavaljali Massifa u ozbiljno blato. LR.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon tra 14, 2008 11:53 
Off roader

@LR

Baš šteta! Al ako si drugi put u mome kraju javi se! Prošao si uz moju kuču na Braslovju! :wink:

Jeep CJ, YJ, Nissan GR, Defender, Isuzu 2,8TD - Križanac

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: