HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: uto lis 22, 2019 05:46.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Diskaveri vs. Pajero
PostPostano: sri vel 02, 2011 19:39 
Off roader

Pozz forumaši, nadam se na nisam pogrešio rubriku, jer se moja dilema u izboru terenaca polako ali sigurno sužava, pa da pokušam uz vašu pomoć doći do kakvog-takvog odgovora. Do sada sam se u mislima i željama uglavnom bavio razmatranjem stare dobre LR-ove serije III, u medjuvremenu upoznao majstora koji ih tako restaurira, da ni u Engleskoj ne bi bili bolji ni verniji originalu, ali i raščistio oko cene, tačnije od 4-5000 evrića, da svaki šraf bude na svom mestu, i samo pali i vozi. Da ne zaboravim da zahvalim na savetima Srečku i ostalim "Lendašima".
Još mi se samo nešto drugo vrti po glavi, u okviru te sume, a to su dva modela iz 90-ih: LR Diskaveri 2.5 tdi ili Micubiši Pajero, takodje 2.5 tdi. :hm
Od ostalih modela jačih od 2.5 ccm sam pre neku nedelju odustao, jer su i na teretnu registraciju uvedeni katastrofalno veliki porezi. ljut1 :psm
Do sada sam najviše iskustava imao sa Pajerom, a sa Diskom vrlo malo i davno. To bi bila naravno u odnosu na ser.III više soft varijanta vozila, ali nimalo za podceniti, čak naprotiv, smatram da su se odlično pokazala.
Dakle, ko šta ume zna i može iz iskustva, informacija, bilo čega, značilo bi svakako. Unapred hvala. :land rover: hmmmm :mitsubishi:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri vel 02, 2011 22:01 
Off roader

što se tiče disca to nije nimalo soft vozilo. ako se ne varam, ima vrlo sličnu mehaniku kao defender... tako da ne možeš pogriješiti. u svakom slučaju, po mom mišljenju disco ;)

Vrh

Naslov: Re:
PostPostano: čet lip 09, 2011 11:53 

amater.offroad je napisao/la:
što se tiče disca to nije nimalo soft vozilo. ako se ne varam, ima vrlo sličnu mehaniku kao defender... tako da ne možeš pogriješiti. u svakom slučaju, po mom mišljenju disco ;)

U ovako slucaju se Kazem s kolegom...

Vrh

Naslov: Re: Diskaveri vs. Pajero
PostPostano: čet lip 09, 2011 17:57 
Off roader

Vidim da nisam baš razvio neku masovnu raspravu, ali verujem da je kao i za druge stvari u životu, potrebno neko iskustvo sa odredjenim modelima, pa tako verovatno i nema baš previše korisnika Diskaverija. Pajero je kud i kamo zastupljeniji na drumovima. LR je kao brend, nekako baš više za ljubitelje.
U svakom slučaju, drago mi je da vidim bilo kakve komentare, hvala. :mahanje

Vrh

PostPostano: sri lip 15, 2011 20:08 
Off roader

Disco ima svojih boljki, kao i pajero. Oni 1. generacije su na glasu kao trajniji i manje kvarljivi, ali znalo im se desit da naprave loše primjerke i u 90im, i danas, koji su za razbit glavu...quality control im ponekad nije baš...ali 99% primjeraka nije serijski ze*ebano...

Disco I je jeftiniji, jednostavniji za popravke, malo manji od dvojke...ove novije sigurno ne gledaš...200 i 300tdi motori su dobri...
http://www.landroverexpedition.com/engines/

I da, često je mnogo više vožen, a opet manje razvaljen od defendera istog godišta...rijetko su službena vozila i to, ali sa dizelom koji je na izdisaju nakon 300k km se ne isplati zahebavat ako ne spustiš na 2k eura, pa sam još toliko uložiš...obavezno mjerenje kompresije, ali i pregled pogona (na dizalicu, ima li lufta u kardanima, propshafts i sl...) Udobniji je od defa, troši možda malo manje ( sigurno ispod 10l, koliko dobivam u gradu, ljeti)

Pajero je nešto skuplji, ipak je japanac, pa mu to diže glas, kao i starim bmw-ovima, mercovima i sl...a npr LR, Volvo i sl su jeftiniji(tj manje napuhane cijene).

Automatski mjenjač nemoj uzeti ako nemaš pouzdanog majstora za automatik...

Uzmi LR ili Pajera, nije velika razlika, ali opet, pazi što može biti nevjerojatno skupo promijeniti:
1. Motor-ako treba generalka, a vrlo mala cijena, uzimaj. Bilo koju opciju sa zamjenom totalno shebanog otpiši odma.

2. Veći dio limarije, koje treba zamijeniti, a ne možeš švasati-odustani (npr vrata, hauba, uništen krov)-osim ako unaprijed ne lociraš na otpadu.

3. pogon- trebaju li novi homokinetički, kardani, i sl primijeni br. 1¸- sve u rangu do 2k eura je ok, ako imaš kalkulaciju svih troškova popravaka...dakle odmah autom na pregled kod mehaničara koji će to i uraditi...inače, veći popravak je pretežno neisplativ, kad rijetko dovoljno spušta cijenu...

Vrh

PostPostano: sri lip 15, 2011 20:29 

Srečko je napisao/la:

Pajero je nešto skuplji, ipak je japanac, pa mu to diže glas, kao i starim bmw-ovima, mercovima i sl...a npr LR, Volvo i sl su jeftiniji(tj manje napuhane cijene).
..

Na terenu su tu tu, možda disco čak i bolji ali što se tiče kvaliteta disco nema šanse napram pajera.
Starim bendžolama i mečkama ne diže glas firma nego kilometraža.......isto je sa pajerom dok se disco popiša di god se parkira.......označava teritorij kao svaki made in UK.

Vrh

PostPostano: sub lip 18, 2011 12:47 
Off roader

Hvala momci na informacijama, i uglavnom se sa konstatacijama slažem u potpunosti.
Veoma je bitno početno stanje u kojem se vozilo, a posebno terenac kupuje, jer su naknadni zahvati veoma bolni za kućni budžet.
Poseban pozz proverenom Lendašu, Srečku.

Vrh

PostPostano: ned pro 16, 2012 19:20 

ja bi ti preporucal pajera

Vrh

PostPostano: ned pro 16, 2012 21:45 
Off roader

Prave marke i snovi, ne izumiru nikada. Drago mi je da i posle godinu dana, neko odgovori na temu. :no1
Srce me vuče LR-u, ali sam svestan da je barem ovde, lakse i jeftinije odrzavati Pajera. U svakom slucaju, ispod 3,5 do 4 hilj.eura, nema dobre kupovine. :bok

Vrh

PostPostano: sri sij 01, 2014 19:23 

ja bi ti preporucil pajera

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.