HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: uto lis 22, 2019 06:33.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned sij 18, 2009 18:41 
DoAdmin

Evo Great Wall je rekao bit cijele stvari...
Taj Yugo nije ni izdaljine predviđen za bilo što slično offroadu. Ne radi se samo o 4 pogona, nego i o samim naporima na motor (koji nema hrpu momenta na niskim okretajima nego baš kontra, na visokim), zatim šasija koja je puno premekana, amortizeri i kompletan ovjes koji nisu niti sanjani da bi podnosili takva opterećenja, da ne govorimo o poluosovinama, kočnicama, i svemu ostalom. Razletit će ti se to na prvoj prepreci većoj od običnog rinzola, počet će se savijati, pigati, pucati, odlaziti, zakuhat će motor, prolupati... Taman i da si dao 100 eura za njega, sa svim doradama (vrijeme, trud, ako već nije novac) i sve će otići k vragu.
Radije uzmeš nešto staro (ili čak prastaro), rabljeno, za 1000 eura, pa barem znaš da će proći nizbrdo bez da se raspadne na šerafe i matice. A s malim ulaganjima jedna stara Niva može postati stvarno opako offroad vozilo. Ako ništa drugo nije te strah variti, rezati i šerafiti - dakle dobar dio posla možeš sam doma napraviti. Ono što ne možeš ćeš već nekako iskombinirati (tipa gume i felge, recimo).

Mislim da smo svi na ovom forumu prije ili kasnije probali nešto iskemijati na način da hebi stvari koje nisu namijenjene offroadu na svojim terencima, pa bile to žarulje u farovima ili neke puno skuplje stvari - i svi smo isto zaključili: ne isplati se. Dati bilo kakve novce za nešto što ZNAŠ unapriied da ćeš baciti stvarno nema smisla. Evo ti najbanalnija glupost koju sam ja zadnju napravio kad sam stavljao alarm unutra. Sad jedva da radi, stalno ga popravljam, jer nije predviđen da dobije vode, da se toliko trese, lupa, i tako dalje. Bio je 2500 kuna, a mogao sam ih puno PUNO bolje utrošiti nego na alarm za Jeepa kojeg nitko nije ni pogledao, samo da sam slušao savjet (a to je da kad je bez krova - ili sa krovom, svejedno) ne ostavljam ništa vrijedno unutra i da ne zaključavam ladicu. PA ako netko i proviri, otvori, vidi da mi može maznut samo papir od osiguranja, kemijsku, autokartu iz Jutarnjeg ili paketić žvaka, onda odustane. A ako baš hoće, nek' nosi. Koliko žvaka ili olovki mi mora maznuti da velim da se alarm od 2500 kuna + svi popravci isplatio? Nema smisla, stari, nema smisla.
Sjedni, skupi tih 1000 eura (Yugo je barem 300 bio, dakle trećina je već tu) i bit ćeš miran.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 18, 2009 21:26 
Off roader

e tokvi odgovor sam cekao,mnogo hvala

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.