HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: uto lis 22, 2019 06:35.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri lis 12, 2005 19:10 
Off roader

2Neno, tvoja teza stoji u 99%, međutim nekad u fuzijama autoindustrije postoje zakoni jaći od marketinga. Npr. Kad se Volvo S40 počeo proizvoditi u holandiji u prvoj Y tvornici u svijetu, odmah je došlo do neprilika i razmirica između fuzionista. Naime, tvornica je zamišljena da starta baza jednog automobila, negdje na po puta, tvornice se odvoje fizički i nastaju krajnji proizvodi: Volvo S40 i Mitsubishi Carizma ( ćini mi se ). E tu je nastao problem, Volvo inaće poznat po završnoj obradi nije imao primjedbi jer on finalizira svoj proizvod, ali je imao primjedbi na čvrstoću, kvalitetu i sigurnost "frame"-a, donjeg postroja te ostalih bitnih komponenti. Prije nego je startala proizvodnja, volvo je odmah nakon odvojka, produžio svoju tvornicu za skoro 1 km. Sve u svojstvu zaštite svojeg imiđa u sigurnosti svojih vozila. Nije ni ćudo da je volvo koštao kao finalni proizvod 15-tak tisuća maraka više od mitsubishia tada.
Moguće da je ista igra i kod frontere, ali kažem samo: moguće? ne tvrdim.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri lis 12, 2005 22:39 
Hovercraftaš

Sa tim fuzijama i globalizacijama stvarno više ne znaš ko pije a ko plača :evil: Baš čitam o 1,6 dizel motoru koji se koristi u 5 tvornica automobila, tri različite klase i preko 10 auta.

JF- sada ovi "tvoji" Daimler&Chrysler pregovaraju sa Volkswagenom (tako se šuška), možda ćeš jednoga dana imati u Jeep-u motor od "auta za raju" (VW) a možda će se i raditi u Bosni :wink:

Čitao sam kolumnu urednika u jednoj slovenskoj auto reviji, gdje prognozira da bi se za 20-ak godina svi auti (bez obzira na marku) mogli sklapati u Kini kao što je sada slučaj sa kompjuterima i elektronikom uopće. :?:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet lis 13, 2005 00:15 
Off roader

[quote="Neno"]Sa tim fuzijama i globalizacijama stvarno više ne znaš ko pije a ko plača :evil: Baš čitam o 1,6 dizel motoru koji se koristi u 5 tvornica automobila, tri različite klase i preko 10 auta.

JF- sada ovi "tvoji" Daimler&Chrysler pregovaraju sa Volkswagenom (tako se šuška), možda ćeš jednoga dana imati u Jeep-u motor od "auta za raju" (VW) a možda će se i raditi u Bosni :wink:

E, da je njemu taj motor, mislim na ong dizla za raju od 10 cl. :klanjanje LR.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet lis 13, 2005 09:41 
Off roader

Citat:
E, da je njemu taj motor, mislim na ong dizla za raju od 10 cl. :klanjanje LR.

Šta jest, jest. Sigurno dobar motor. ALI, da mi ga je imat, odmah bih ga prodao i kupio Detroit Diesela 4,7L 6cil redni sa specjalnom bosh pumpom. Motor naime radi preko 300ks, maks obrtaji su mu oko 4000 a obrtnim momentom preskoći i moj VM + WW.
Naime taj 4,7 sam vidio ovog ljeta u Italiji, to je jednostavno onaj 4,2 kojeg ja sanjam, sa prebrušemim košuljicama i specjalnom bosh pumpom koju je bosh razvio samo za taj motor. STRAVA.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet lis 13, 2005 10:03 
Hovercraftaš

JF- od čega je taj Detroit kojeg spominješ? Kako je sa homologacijom- atestom kada ugradiš takav ili sličan motor puno drugačiji od originala?

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet lis 13, 2005 15:59 
Off roader

Bog Neno, Detroit diesel je korporacija VM sistema, tj. obrnuto. VM sistem uzima licencu ovih USA brodskih i industrijskih motora te ih umanjuje na 1,2,3,4,5 cil. 6 cil je već original Detroit ali se radi i u italiji. Detroit nastavlja dalje sa V8 itd. I nije istina da je tu tvornicu kupio Mercedes, jer je tvornica u paketu GM-a te za njih radi brodske i teretne motore, zato i imaju kopću koja odgovara direkt na GM mjenjače. Mercedes, ustvari Jeep je njih uzeo kao europskog partnera u proizvodnji diesel motora, tj. ugradnja motora za vozila proizvedena u Grazu. Interesantno je i to da kad se MB udružio sa Chryslerom, isforsirali su izbacivanje VM motora iz Granda i ubacili MB-ov. Nakon godinu dana, kad je izašao novi Cherokee, jeep se ipak vratio na VM-e i to model 4 cil 2,8L sa common railom a zanemario 5 ili 6 cil. MB. Vjerovatno je razlog količina obrtnog momenta koji taj VM izdaje. U USA časopisima, kad god se spomene Jeep wrangler diesel, želja im je motor od VM-a i to radi obrtnog momenta. Mali dećko stoji uz bok 4,7L v8 benzinca i to samo na 1800 okr. U servisima MB-Chrysler se busaju u prsa da je to MB motor, vi ih samo pitajte: A koliko glava ima? 4 naravno, i na poklopcu glave mora da piše VM system.

Vrh

Naslov: VM
PostPostano: čet lis 13, 2005 19:34 
Off roader

Decki, koliko ja znam, VM dizli starije generacije se nisu bas proslavili ni snagom , a niti kvalitetom. Imao prilike probati ovaj noviji u jednom Ciri i poteze solidno kao i njegove DD inacice u Kia Sorentu i Tercanu, a vozio sam i Tuarega, ovog sa10 cil, to je neusporedivo. LR.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet lis 13, 2005 21:54 
Hovercraftaš

JF- tako sam nešto i mislio, naime Detroit diesel je ponajprije poznat po odličnim brodskim motorima, nisam znao za "automobilsku vezu".

Kao zanimljivost: Hrvatska jedrilica "Hrvatska Čigra" koja je oplovila svijet u smjeru sjever-jug ima Detroit diesel za glavni motor!

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet lis 13, 2005 23:23 
Off roader

2LR, neznam dali si u ćiri isprobao onog novog od 2,8L ili onog malo starijeg od 2,5L. Onaj od 2,8L ima 150 ks i ćupa ko sam vrag i nema veze sa onim iz sorenta jer je onaj od 2,5L i nema comon rail već obićnu elektronsku pumpu kao i 3,1L td u starom grandu. Inaće su to izvrsni radni strojevi, ALI, imaju problema sa glavama kad ih hladne turiraš. I mogu ti reći da su svi ti motori najćešče crknuti u okolici ZG-a. Čudno, u istri idu uvjek. Vjerovatno ih ljudi na hladno upale i imaju samo koji kilometar do autoputa te tamo raspale po daski. Zagriješ li taj motor na radnu temperaturu, kad je topao deri ga koliko oćeš, ali sa glavama nemaš problema. Onaj stari taljan o kojem vam prićam da je sponzoriran sa strane VM-a vozi utrke 4x4 samo sa detroitima. Jednom je imao utrku pokraj udina i pukao mu je hladnjak. Čovjek je vozio do Vizenze bez vode, naravno u režimu rada sa minimalnim pritiskom turba. Motoru ništa. E sad svaki cigo hvali svoga konja, tako ja i moga a oni u mercedesu svoga, pa oni drugi svoga. To je normalno i zato i volimo naša vozila, jer svatko u svome pronađe nešto zašto ga voli. Pitam se samo: A tko voli UKI-ja? :lol: i zašto? :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet lis 14, 2005 14:50 
Moderator

JF: nije bitna velicina ,bitna je tehnika , a UKIja kad ne moze dalje
4 muŽa :jak prime i odnesu, mislim da bi se i LR slozil s tim

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: