HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: sri lip 03, 2020 02:16.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pajero 2.8d 1998 informacije
PostPostano: sri ožu 18, 2015 22:03 

Primjetio sam po oglasnicima nekoliko dugih pajera 2.8 d bez turbine, pa me zanima
je li taj motor serijski ugrađivan ili je neka prerada, i generalno kako se pokazao, potrošnja i sl.
zanima me jer mislim da bi bio trajniji motor kad se već kupuje stariji auto,
zahvaljujem

Vrh

Naslov: Re: Pajero 2.8d 1998 informacije
PostPostano: čet ožu 19, 2015 12:56 
Off roader

Imam jednog takvog iz 99-te.Taj motor je originalna ugradnja,razlika je još u getribi,reduktoru i i puno kračem prijenosu u difu.
To je inače vojna varijanta Pajera i obično su sa povišenim krovom i 7 sjedala.
Meni troši otprilike od 9.5 do 12.5 litara,ali može i više.Prilično je trom zbog sporog prijenosa ali me oduševljava moment kod niskih okretaja.Neznam ima li motor kakvih sličnosti sa 2.8 turbo motorom tih godina.

Vrh

PostPostano: pon svi 25, 2020 22:16 

Taj 2.8d, bez turbine je prava masina. Radili su ih za vojsku, sa povisenim krovom i 9 sjedista. Kod nas ih je koristio UN(Unprofor), sto znaci da su odlicno odrzavani, na svakih 7500km mijenjano ulje i filter. Sasija je odlicna, do sad nisam vidio nijednog da mu je propala sasija(sto se tice 2.8d) a vidio sam ih bas dosta. Omjer im je sporiji od 2.8td, sto je za nesto bolje, a nesto ne, za spustanje i za izlaska je bolji, dok je za preticanje losiji, i moze vecim stepenom brzine da ide uzbrdo od 2.8td. Motor je veoma dobar sa zdravih 100 konjskih snaga i veoma izdrzljiv, izdrzljiviji od pojedinih benzinaca, neuporedivo izdrzljiviji od 2.8td. Snage ima bas dosta, cak ce se prije 2.8td "ugusit" nego 2.8d., iznenadjujuci je obrtni momenat, posebno pri niskim obrtajima, prosto ne mozes ga "ugusit". Ima blokadu srednjeg diferencijala. Na feder platnama(gibnjevima) je pozadu, sto nije neka investicija da se prepravi na spirale. Nije krut pozadi, isto kao da su spirale. Sto se tice prenosa oni su savrseni kao kod svakog pajera. Krug zakretanja mu je malo veci nego kod 2.8td pajera, sto je bolje za zglobove, manje stradaju. Opreme nemaju nesto mnogo, ali ima klimu. I ako svojom tezinom, preko 2t, trosi veoma malo, 7.5-10, mozda i manje, a moze da ide u nedogled, sve zavisi do voznje. Moja preporuka bi bila svima ovaj dzip, zbog jeftinog odrzavanja, izdrzljivosti, prostora, potrosnje....

Vrh

PostPostano: pon svi 25, 2020 22:51 
DoAdmin

vidiš nisi naveo da su poslje umprofora bili u HCK di su bili loše održavani 10-14g
i 2,8td iz 1996g je težak 1700kg

Vrh

PostPostano: uto svi 26, 2020 09:12 

Ne, nisu svi bili, bio je jedan dio, koji su bili losiji isli su u HCK. Lako se moze vidjeti koji je bio u UN, a koji u HCK. Moze i vizuelno, pogleda se na sunce na haubu i vidjece se da je odlijepljeno UN, ti su Unproforovi. A i koji su bili u HCK su razrkani, vidi se na oko, pocijepana sjedista, izudarani, motor se vidi da nije odrzavan... Vecinu ovih modela UN su uzimali komandiri, komandanti, jer su imali veze na licitacijama. Imam i sam jednog, koji je bio UN, pa ga je posle kupio komandant neki. Na njemu nema peckica, pali na -20 na pola kljuca, na -15 mi je palio samo sa jednim grijacem, gram ulja ne trosi, vidi se da je odrzavan...
I da to mora da je kratki pajero cim je tezak 1700kg, jer dugacki imaju skoro svi 2t, od 1950 pa preki.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: