HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet lis 18, 2019 01:00.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pajero 3.5 V6 24v - problem
PostPostano: ned svi 27, 2012 14:43 

Bobine su u specifikacijama po identifikaciskom broju ( FC0020, FC0021 ) one koje bi i trebale biti, tak da vjerujem da su originalne. Čekam da mi stigne set brtvi, a sutra idem naručit kablove, pa kad to skupim bude bila izmjena. Hvala svima na komentarima i savjetima.

Vrh

PostPostano: pon stu 19, 2012 00:10 

Poštovani forumaši
Napokon, kvar je otklonjen! Sama nabava dijelova zapravo je dugo trajala dok su isti izmjenjeni za samo dva dana. Znači, nove brtve na poklopcima ventila, stare su bile toliko loše da je ulje šištalo na sve strane i što je najvjerojatnije oštetilo lulice i kablove. Nove sviječice ( NGK PFR5J-11, točno po specifikacijama ), novi kablovi ( NGK ), ulje ( Mobil 10W-40, po priručniku ga ide 4.9 litara no ja sam ulio oko 4.7 litara i do maximuma je ), filter ulja i zraka, antifreeze ( oko 4 litre ). Trokiranje nestalo, mirnije i tiše radi, bolje pali, drugi auto!!! Trenutna izmjera potošnje kombiniranje vožnje je 14 litara benzina. Na moju žalost, plin još uvijek nemam. Ako netko može preporučit majstora za plin i da naravno nije preskup neka veli. Zahvaljujem svima na savjetima.
Pozdrav

Vrh

PostPostano: pon stu 19, 2012 00:31 
DoAdmin

jbg lega
kad neznamo odakle si
http://www.autoplin-servis.com/ponuda.html
http://www.autoplin-cepelin.hr/
http://www.plinskicentarzagreb.hr/menu/ ... fault.aspx
samo su u ZG

Vrh

PostPostano: pon stu 19, 2012 00:41 

Bjelovar, točnije Rovišće. Glavna cesta od Vrbovca prema Bjelovaru, 10 km prije Bjelovara.
Zagreb je prihvatljiv, 45 min vožnje.

Vrh

PostPostano: sri sij 09, 2013 19:48 

Pozdrav svima. Problem, ponovo, ali ovaj puta mojom krivicom! Pošto je riječ o istim kolima pišem pod ovom temom da ne otvaram novu. Vozim se i prebacujem iz 4H u 2H (pretpostavljam da nisam prešao dovoljno da svi kotači ravnomjerno pređu puni krug i da pređe u 2H), motam u lijevo i čujem krc u prednjem djelu! Dalje se vozim i sve dobro, probam ponovo u 4H i sve dobro. Uključujem prednji diferencijal i sve ok. Vratim ga nazad u 4H i slušam u vožnji i sve dobro. Skužim kod jačeg motanja u lijevo da krcne.
Mislim da sam podrobio hubove u prednjim kotačima/kotaču!

Vrh

PostPostano: sri sij 09, 2013 21:46 
Off roader

Nemoraju biti hubovi,možda je homokinetički,oni krckaju kod skretanja.Nisi rekao radi li još uvijek prednji pogon,ako radi onda nebi trebali biti hubovi??

Vrh

PostPostano: sri sij 09, 2013 22:18 

Pretpostavljam da rade, kad uključim lampice svijetle i osjeti se po autu da nije 2H. Osjetio sam za vrijeme usporavanja, prije skretanja da je nešto blago udarilo. Do te situacije sa šaltanjem mi nije ništa krckalo! Negdje na netu sam čitao da svi kotači moraju preći jednak put odnosno okrenuti se jednom da se pogon uključi ili sključi što govori da nema skretanja. U slučaju motanja pucaju hubovi pošto su napravljeni od aluminija i na taj način sprečavanju drobljenje diferencijala.

Vrh

PostPostano: sri sij 09, 2013 22:23 
DoAdmin

može biti i oni graničnici na glavčinama
prilikom motanja dođe do kraja
i prilikom gibanja vilice može doč do lupanja

Vrh

PostPostano: sri sij 09, 2013 22:33 

Ako je nešto od toga dovoljno je da skinem samo kotač i mogu vidjet dali je išta puklo? Hubove moram rastaviti da bi vidio dali su oni, jel moguće da strada samo onaj koji se kotač manje okrenuo ili stradavaju oba?

Vrh

PostPostano: sri sij 09, 2013 23:46 

duan je napisao/la:
Negdje na netu sam čitao da svi kotači moraju preći jednak put odnosno okrenuti se jednom da se pogon uključi ili sključi što govori da nema skretanja.

Hubovi nemaju nikakve veze sa skretanjem. Hubovi su u svakom položaju kotača jednako, kao i vanjski deo homokinetičnog.
Slabo si pročitao, ako hočeš biti siguran da hubovi isklapaju, napravi koji metar u rikverc. Ali ni to ti ne garantuje da hub stvarno isklopi.

duan je napisao/la:
U slučaju motanja pucaju hubovi pošto su napravljeni od aluminija i na taj način sprečavanju drobljenje diferencijala.

Netočno. Hubovi pucaju ako su u kvaru i ne uklapaju ili isklapaju 100%. Hubovi nemaju nikakve veze sa difom a još manje štite diferencijal ili poluosovine od loma. Oni rade sami za sebe i jedina namjena je manja potrošnja goriva.
Pogotovo kad smo u 2H. Kako da polomimo hub ili diferencijal kad pogon uopče nije ukopčan. Znači da nikakva sila ne djeluje na prvi pogon osim sile sa ceste ukoliko hub nije isključen. A ta sila je minimalna jer nema upora u difu koji okreče na prazno.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: