HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon svi 25, 2020 06:49.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet pro 31, 2010 18:10 
Off roader

Dado je napisao/la:
cobalt je napisao/la:
Da ne načinjem novu temu :wink:

Dakle, prekjučer primjetija vibracije, jutros se zavuka pod auto.
Otiša mi križ pr.kardana. Neke preporuke... proizvođač? Sa sisom za podmazivanje... bez sise...? Vidim ima svašta...
U ponediljak, akcija.:D
Thnx
Sretna nam nova godina :pis

SRETNA NOVA I TEBI !!!

I Nek ti donese puuuno sisa (mislim na križevima :lol: )

I tebi diferencijala.... :hihi

Nego, kakve križeve preporučujete...ili je svejedno :lol: ?

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet pro 31, 2010 18:14 
DoAdmin

cobalt je napisao/la:
Nego, kakve križeve preporučujete...ili je svejedno :lol: ?

gle bolji je onaj sa mazalicom
i 2xmjesečno ga podmažeš
i onda je nepoderiv

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet pro 31, 2010 18:25 
Off roader

:no1 Ja ih jesan maza, doduše ne 2x mjesečno :D .
Ne znam šta je radija prijašnji vlasnik, ali ovo mi se baš čini nekako ''izneneda'' :upi . Do prije 5-6K km, kad san ih zadnji put maza, sve je bilo O.K.
No dobro....budemo to riješili...

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet pro 31, 2010 18:34 
DoAdmin

pojela ga mast
tak se kaže
:pis :pis

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 01, 2011 16:00 
Off roader

Svaki križ je dobar ( i onaj sa sisom i onaj bez nje :lol: ) ako je dobar i od kvalitetnog materijala. U svakom slučaju preporučam onaj bez podmazivanja. Na jeep-ovima Spicerov križ traje po 10 do 15 godina. Onaj sa mazalicom uz sve podmazivanje i pravilno održavanje do 2 godine. Dalje, križ bez održavanja je vodonepropusan sve dok je ispravan dok onaj drugi nije. Dalje, križ sa održavanjem se najbolje maže na stolu ili u ruci, ćim je montiran, jako ga je teško mazati i ne na svakom kardanu je to moguće. Dalje, križ na mazanje se pravilno podmaziva toliko da izbaci zrak van a ne mast, jednom kad si vidio da je mast izašla križ je crko ( crkla brtvila ) a teško je podmazivati ga toćno toliko da izbaciš zrak, vodu i emulziju a da ne izbaciš i mast. Dalje, kako križ stoji na kardanu fiksan i u određenoj poziciji, kad mu utjerivaš mast, otići će tamo gdje mu je lakše, tj. tamo gdje nije naslonjen i tamo gdje je faktićki čist. Tamo gdje je hrža i emulzija preuzela stvar u svoje ruke tamo ti mast neće probiti osim ako ga siluješ i izbaciš sva 4 brtvila, tada možeš odmah i skiniti križ jer si ga ishebao. Stoga sljedi jednostavan odgovor, križevi koji vrijede su nepodmazivajući, šrot križevi i lošijih konstrukcija ( aftermarket parts nekih blijedih kopija ) su uvijek na podmazivanje jer bez masti bi trajali još manje nego što traju. Jednostavna ti je i matematika, Spicerov križ za jeepa u original tvorničkom spicer pakovanju košta u US 20,00dolara, dok dođe u jeep trgovine i prepakira se u Mopar košta već 50 eura, dok križevi koji vi kupujete aftermarket u HR koštaju u proizvođača na veliko 3-5 eura dok su u maloprodaji po 150 kn, šta oćekuješ od tog križa ???

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 01, 2011 19:15 
Off roader

Ma da...ali zasigurno postoje renomirani aftermarket proizvođači tih stvari čiji su materijali kvalitetni ( ja ih ne znan osin, nekih imena, šta se učestalo izguglavaju...ali to nije nikakvo mjerilo)..Eto, ti si sad spomenija Spicer...U nekoliko navrata se pojavljuje taj GMB , koji nudi mislim 3 neke razine kvalitete...Ali ,eto treba mi nešto za usporedbu omjer aftermarket / tvornički : cijena/kvaliteta .
A i ovo šta se tiče cijena...dobro zboriš.
Sad je to već stvar principa, di mi se diže ovo malo kose šta je ostalo, kad vidin, kakve cijene nabivaju u servisima za OEM dijelove , samo zbog logo-a, pa makar komad bija i kunu...eto
Ništa, vidit ću u pon. šta ima po gradu...sad još rujen po web shopovima...

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 02, 2011 00:46 
Off roader

cobalt je napisao/la:
Ma da...ali zasigurno postoje renomirani aftermarket proizvođači tih stvari čiji su materijali kvalitetni ( ja ih ne znan osin, nekih imena, šta se učestalo izguglavaju...ali to nije nikakvo mjerilo)..Eto, ti si sad spomenija Spicer...U nekoliko navrata se pojavljuje taj GMB , koji nudi mislim 3 neke razine kvalitete...Ali ,eto treba mi nešto za usporedbu omjer aftermarket / tvornički : cijena/kvaliteta .
A i ovo šta se tiče cijena...dobro zboriš.
Sad je to već stvar principa, di mi se diže ovo malo kose šta je ostalo, kad vidin, kakve cijene nabivaju u servisima za OEM dijelove , samo zbog logo-a, pa makar komad bija i kunu...eto
Ništa, vidit ću u pon. šta ima po gradu...sad još rujen po web shopovima...

http://www.schnee-hr.com/forum/viewtopic.php?t=4154
evo ekipa skuplja,biti će makar za radne sate,a naći će se i križ sa kakvog ZILA,KRAZ-a,ili URAL-a,naravno sa sisom! :hihi

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 02, 2011 12:32 
Off roader

:lol: Ne tribaju mi radni sati....i sam ih imam na pretek....ako kome fali, poklonit ću mu..hehe.
Fali materijala...svake vrste... :hihi

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon sij 03, 2011 21:35 
Off roader

Mislim, ko je ovde lud !?
Ako ćeš križ sa segerima...ode cijena u nebesa, pa i priko soma kuna... a ako ćeš bez..ono 200-400 kn !
Ali, ka ono...4 segera za parsto kuna...dajte ljudi...!
Sad san stvarno glup. Bili me tko prosvjetlija?
Uglavnom...dobit ću ga tek u petak (bez segera, naravno) :psm

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon sij 03, 2011 22:21 
Off roader

http://www.google.hr/url?sa=t&source=we ... nGChcgytuQ

http://www.google.hr/url?sa=t&source=we ... EdudurkneA
:wink:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: