HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon svi 25, 2020 06:00.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri sij 06, 2010 22:58 
Off roader

A kak su cijene hubova? jel ima možda netko za prodat ispravne? kako da znam da su ispravni ti koje kupim?

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet sij 07, 2010 18:27 
Off roader

za pokretaca teme,pajero odlican auto,nemoj da te zbuni pusenje na iber nista strasno on voli to,nije motor pri kraju ako je to slucaj,stvari na koje moras obavezno obratit paznju kod pajera su:
br sasije desni kraj sasije iza zadnjeg tocka,cesto istruhne tu pa zakrpe bosnjaci komadom flahajza i mozes se pusit.
turbina obavezno skini usisno crijevo i provjeri kakva je.
unutrasnji blatobrani zadnji voli tu istruhnuti veoma,otvori prostor u gepeku gdje dolazi dizalica i pogledaj malo.
ostalo kontrola vec su ti rekli,mjenjac,pogoni i to ti je to u principu.
pati ce sa vremenom od zaribanih poluga brisaca,od slabog anlasera,zapeknutih klijesta ali sve je to veoma ok.
realna cijena u bih za solidan auto 5000 KM,ili 2500 eur-a,kako volis.
ima jedan tu kod mene solidan auto moze se proci sa 4500 KM ali 85 2,3 turbo.
kad smo vec kod toga dobro provjeri koji je motor,desni gornji ugao na bloku je broj motora,4d55 za 2,3 4d56 za 2,5.
2,3 je dosta losiji motor i zbog toga ga treba izbjegavati.
racunaj odmah na zamjenu velikog i malog i spanera cca 200 KM dijelova,s time da ja mali uvijek izbacim,koji god auto da sam imao ili kupio.
za rangera pogon moze da ne radi radi polomljenih osiguraca na osovinama sto je cest kvar,a ako ti trebaju habovi imaju 100 eur oba.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 08, 2010 18:15 
Off roader

baka je napisao/la:
za pokretaca teme,pajero odlican auto,nemoj da te zbuni pusenje na iber nista strasno on voli to,nije motor pri kraju ako je to slucaj,stvari na koje moras obavezno obratit paznju kod pajera su:
br sasije desni kraj sasije iza zadnjeg tocka,cesto istruhne tu pa zakrpe bosnjaci komadom flahajza i mozes se pusit.
turbina obavezno skini usisno crijevo i provjeri kakva je.
unutrasnji blatobrani zadnji voli tu istruhnuti veoma,otvori prostor u gepeku gdje dolazi dizalica i pogledaj malo.
ostalo kontrola vec su ti rekli,mjenjac,pogoni i to ti je to u principu.
pati ce sa vremenom od zaribanih poluga brisaca,od slabog anlasera,zapeknutih klijesta ali sve je to veoma ok.
realna cijena u bih za solidan auto 5000 KM,ili 2500 eur-a,kako volis.
ima jedan tu kod mene solidan auto moze se proci sa 4500 KM ali 85 2,3 turbo.
kad smo vec kod toga dobro provjeri koji je motor,desni gornji ugao na bloku je broj motora,4d55 za 2,3 4d56 za 2,5.
2,3 je dosta losiji motor i zbog toga ga treba izbjegavati.
racunaj odmah na zamjenu velikog i malog i spanera cca 200 KM dijelova,s time da ja mali uvijek izbacim,koji god auto da sam imao ili kupio.
za rangera pogon moze da ne radi radi polomljenih osiguraca na osovinama sto je cest kvar,a ako ti trebaju habovi imaju 100 eur oba.

hvala na odgovoru i na vraćanje na temu.

molim samo za pojašnjenje slijedećih navoda

1.nemoj da te zbuni pusenje na iber nista strasno on voli to,nije motor pri kraju

šta u stvari ovo znači pušenje na iber?

ovo sa skidanjem turbine,jel misliš da netreba biti masna? tojest začađena ili?

znači ako je 2.3 d onda bolje ne.

danas bi trebale stići slike na email pa onda idem gledati ako je na oko bar nešto.ovih dana zbog praznika nisam išao gledati.

hvala još jednom pa se pišemo

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 08, 2010 18:42 
Off roader

crijevo koje ide sa poklopca ventila na usisno crijevo se zove iberlauf,skini ga sa dijela gdje se kopca za usis najjednostavnije je i ako auto malo pusi na njega to nije nista strasno,izvadi i sipku od ulja u leru i dodaj mu gas,ako krene ulje to je los znak,isto crijevo sa kojega ces skinuti iber ima na sebi selnu sa krstastim sarafom ili gedorom 10 sta vise volis,skini i pogledaj ima li turbo lufta,ako je masna turbina bez lufta nije nista strasno jer do nje dolazi ulje koje spomenusmo iber,ubaci auto u drugu brzinu i polako kreni naprijed,ako nece ne valja lamela (set kvacila preskup) ako hoce uz oblake crnog dima,los motor.
2,3 nije generalno los motor ali je dosta osjetljiv na maltretiranje a ako kupujes pajera 2,3 ili bilo kojeg vjerovatno je xy ruka pa ne znas ni kako je vozen a ni odrzavan,2.5 je dosta dugotrajniji motor.
neko je rekao ne isplati se remont motora,ja cu reci da se itekako isplati,dijelova ima svuda a nisu ni pretjerano skupi.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 08, 2010 18:47 
Off roader

baka je napisao/la:
crijevo koje ide sa poklopca ventila na usisno crijevo se zove iberlauf,skini ga sa dijela gdje se kopca za usis najjednostavnije je i ako auto malo pusi na njega to nije nista strasno,izvadi i sipku od ulja u leru i dodaj mu gas,ako krene ulje to je los znak,isto crijevo sa kojega ces skinuti iber ima na sebi selnu sa krstastim sarafom ili gedorom 10 sta vise volis,skini i pogledaj ima li turbo lufta,ako je masna turbina bez lufta nije nista strasno jer do nje dolazi ulje koje spomenusmo iber,ubaci auto u drugu brzinu i polako kreni naprijed,ako nece ne valja lamela (set kvacila preskup) ako hoce uz oblake crnog dima,los motor.
2,3 nije generalno los motor ali je dosta osjetljiv na maltretiranje a ako kupujes pajera 2,3 ili bilo kojeg vjerovatno je xy ruka pa ne znas ni kako je vozen a ni odrzavan,2.5 je dosta dugotrajniji motor.
neko je rekao ne isplati se remont motora,ja cu reci da se itekako isplati,dijelova ima svuda a nisu ni pretjerano skupi.

ok, hvala

ovo ide na listu za provjeru.

čujemo se još u svakom slučaju

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 08, 2010 18:51 
Off roader

broj sasije posalji na pp pa ces dobiti sve o zeljenom autu kada je proizveden i koji je motor/mjenjac imao.ako ti treba broj telefona poslati cu ga na pp,za dijelove se nemoj sekirati ima kod mene lager :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 08, 2010 19:06 
Off roader

baka je napisao/la:
broj sasije posalji na pp pa ces dobiti sve o zeljenom autu kada je proizveden i koji je motor/mjenjac imao.ako ti treba broj telefona poslati cu ga na pp,za dijelove se nemoj sekirati ima kod mene lager :D

e ovo su jako dobre vjesti.slobodno mi pošalji broj pa i kad budem išao da gledam mogu te sa lica mjesta nazvati ako zapne.

a ove brojeve šasije itd ću već sutra znati nadam se. :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 10, 2010 03:01 
Off roader

baka ti je dobro odgovorio,više od 2500 eura ne isplati se dat za taj auto. jedino što taj njegov iz bosne, toliko star (25 godina!!!) i s tim motorom sigurno ne vrijedi 4500 KM. jer to nije solidan autoja sam mislio da za 2500e kupiš bar iz 90ih sa 2.5 mašinom. samo treba biti strpljiv. ja sam auto kupovao 11 mjeseci, i našao sam dobro očuvanog policijskog landa iz 96' za 3300e, prva ruka policija.mislim uložit još 2000e, jer mi je ostalo od kupnje,koju sam realizirao povoljnije od očekivanog- pola na mehaniku, pola na farbu. i bit će tip top.
pajero ne vrijedi toliko kao land, a pogotovo ne stariji od 20 god. ta limarija ne može ne bit trula, ak nije vozio po sahari, gdje nema vode ni soli. a o ostatku da ne govorim. jednostavno, sve ima svoju cijenu i vrijednost. ako je cijena veća od vrijednosti, ne kupuj!traži dalje, budi strpljiv. impulzivno kupovanje sačuvaj za nove aute, iz salona!!!

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 10, 2010 16:19 
Off roader

Neznam di si to gledao,ali ako nađeš japanski terenac u Hrvatskoj da iole vrijedi za oko 2000 eureka.... :roll:
Obično se za aute u dobrom i odličnom stanju traži dva pa i tri puta više novaca i više se isplati uzeti dobar za više novaca jer sa jeftinijim vrlo brzo izgoriš :wink:
Naravno ovdje govorim o autima za svakodnevnu upotrebu-znači ne o čistim off road strojevima.
Pogledaj i malo cijene u Njemačkoj gdje pojedini ušćuvani japanci iz 80-ih postižu veće cijene od istih modela s kraja 90-ih :wink: -jednostavno se neke stvari nažalost ne prave kao nekad :D

Navodiš stalno svog LR-a kao usporedbu za bilo što, koliko sam skužio to ti je auto za svaki dan, koliko si dosada napravio km s njim i s kakvim si se problemima susretao-možda bi trebao sjest i u neke druge aute pa probat raditi neke usporedbe. Npr kako je sad bilo voziti se ovih dana kad je bilo -18,pa još kad puhne vjetar, a grijanje i izolacija vrhunski, a mjesta ko u priči za vozit u debeloj jakni.
Istina limarija nemože istrulit , ali se brate mili raziđe po makadamu od drndanja,sva vrata izvise i niti jedna ne dihtaju, pa kapa unutra,pa propuhuje...
Nemoj me krivo shvatiti def je dobar auto,ali ima svojih velikih nedostataka za svakodnevnu upotrebu...

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 10, 2010 19:22 
Off roader

Gle, lr-a ne vozim u jakni nego u krznenom kaputu s dekicom preko koljena(puše na sve strane). A za cijene je sve istina, ja sam pričao o VRIJEDNOSTI, a ne o cijeni. rekao sam da je precijenjen, vrijedi, ali ne toliko. zato što su neke marke razvikanije od drugih. recimo, land. svi kažu da nema dobrog za kupiti ispod 5-6 000, ako ne i 8000. slažem se, 90%ih traži toliko, ti nekad ne prodaju po toj cijeni.
P.S.: pitaj bikera roka, taj stalno nešto prodaje, cijene su mu ok. to se vidi jer sve proda u manje od tjedan dana. tako se radi posao, a ne tražiti previše, pa ne prodati.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: