HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: sub stu 16, 2019 02:06.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Patrol II 2.8 (bosch - zexel pumpa)
PostPostano: sub stu 08, 2014 15:32 

Dakle,
mali problem uočen prilikom restauriranja mog trola.
Dizne reparirane, turbina reparirana no auto i dalje dimi crno, ima dakako više snage no nakon urađenog je počeo i dosta piti.
Ne gubi vodu niti ulje. Ponekad teže upali i onda iz čistog mira opet jedno vrijeme ok pali.
Kažu neki da je ta 1999 godina napravljena sa podosta dječijih bolesti. Riješenje problema je navodno u reparaciji zexel pumpe kod pinjušića (7000 kn).
No sada sam dobio ponudu da ugradim pumpu mehaničku sa prijašnjeg modela uz kalibraciju pritiska na diznama pa me sada zanima dali je netko to radio i kako je prošlo.
Čovijek u rijeci ima dosta dijelova za trolove, po struci mehaničar te mi je djelovao dosta samouvjerljivo, pa me i zainteresirao za tu varijantu.
Zanima me što je sa elektronikom, senzor MAF, elektronski gas, prekidač za grijanje motora,.......
Molim konkretne komentare.
Unaprijed zahvaljujem.

Vrh

Naslov: Re: Patrol II 2.8 (bosch - zexel pumpa)
PostPostano: sub stu 08, 2014 19:42 

Ca misliš na onoga va Lovranu - Bosch servis? On ti je za Ričku regiju najbolji! Doduse i onaj va Dragi dela iza zatvorenih vrata a za onoga na mostu na trsatu ne znan...
Kod mene je ista stvar jer su dizne prominjene ali kuri ko sam vrag jer je tu problem sa pumpom koja ne daje vise dovoljno pritiska pa premda su dize kalibrirane tlaka nema pa ni ne rasprsiva naftu kako triba.....pije ti vise jer i ide bolje....ili recimo tako da se ne miša zrak i nafta kako triba pa dolazi do nepotpunog izgaranja jer ne šprica nego nafta kaplje va cilindre....ne boj se ugradit ovu mehanicku uostalom videl san pumpu od VW 19D napasanu na mercedesov 612xxx motor.....no sve su to modifike koje prije ili kasnije pokažu zube ne nekoj drugoj strani....recimo tehnickomu eko testu
Strpi se i skupi 1000€ i resi problem sa originalnom pumpom pa si na miru ali cim prije jer ri sada onaj karbun se lipo skuplja na difozuru turbine i smanjiva presjek prolaza ispusnih plinova pa ces ubrzo imit slicnu stvar ak nastavis....kod mene ni turbine...pa nema problema...

Vrh

Naslov: Re: Patrol II 2.8 (bosch - zexel pumpa)
PostPostano: sub stu 08, 2014 19:47 

dakle ipak reparacija moje je bolje rješenje.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: