HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet stu 22, 2019 13:06.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon lis 01, 2007 16:32 
Moderator

great wall je napisao/la:
Dado je napisao/la:
Hm da.... kolko je u startu cijena motora 1.9 tdi 110 ks i 160 ks sa istim paketom opreme?

Kolko je čipiranje 110ks na 160ks? Mislite da su ljudi glupi, pa kupovali ove sa 160ks tolko skuplje kad mogu kupiti ove od 110ks i čipirati ih i imati jači auto za manje para????

Motori nisu isti :wink: .

Čipiranje je jedno; tvornička izrada motora, razlika materijala i mapa u originalnom čipu skroz drugo.

naravno da jeste, ali znaš kakvih je sve bilo primjera u Hrvatskoj? ja znam za jednog koji je evo već odavno zatvorio salon, znaš šta je radio? kupovao ove motore 90,110 ks i čipirao ih, a oznake iza im je mjenjao...a onda kupcima govorio kao da je samo tako u prometnoj radi registracije...,mada gledam hovera, 2400 ccm...130 ks, pa 15 ks više sumnjam da će baš puno naškoditi, ajde da idem na baš totalno tuniranje, pa da mu izvadim oko 200 ks..ali ovako,nadam se najboljem :wink:

Ne GW, nisam mislio na to.
Naškoditi ili ne svaki motor se da uništiti bio on čipiran ili ne. Nego samo da razriješimo tu zavrzlamu oko toga i quazimajstora koji prodaju muda pod bubrege. "Gle ja ti stavim čip i ti imaš auto isto ko i onaj iz tvornice samo malo jeftinije"...Znaš i sam kolko to drži vodu.
U svaki čip koji je blank se može umapirati bilo koji podatak o radu motora pogonjenog istim. Zato ako to radiš radi kod provjerenih stručnjaka koji i ako treba sami ukucavaju vrijednosti, ali naravno da prije svega znaju koja će 0 i li 1 ili bilo koji hexad, zapis promjeniti koji kut paljenja i podesiti cijeli sistem prema njemu, a ne da dođeš kod nekog balavca koj izvadi iz ladice proc i od oka veli ha s ovim dobiš cca 15 ks, a s ovim iz druge ladice 20Ks.
Nek ti malo objasne koji su parametri mijenjani u odnosu na koje i kako će utjecati. Svaki tko zna o čemu se radi kako je i LR napisao ako se radi o povećanje snage pretežno na ispuhu kod turba će preporučiti veću turbinu veći ili čak odvojeni ispuh.... u protivnom kod znatnijih promjena u parametrima možeš dobiti kontra efekt da si čak i oslabiš motor ...itd kod usisa poliranje grana, kod ubrizgavanja veće dizne....blabla ima toga

U tvojem slučaju ukoliko misliš dizati cca 15-ak konja mislim da ne igra veću ulogu dosadašnji sistem i da će bez problema podržati to povećanje, ali velim savjetuj se sa provjerenim majstorom :wink:

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto lis 02, 2007 00:08 
Off roader

ja sam bio u tom dasteku, koliko vidim imaju poveči listu vozila sa kojima su radili, prije toga provjeravaju usisnu granu, grijanje motora itd itd...a najvažnije stupio sam u kontakt i s ljudima koji su to ugradili i voze tako već par godina, a jedan ima već 100000 km s tim sistemom

od svih koje sam pitao taj dastek mi je to nekako najbolje prezentirao, ipak imam i testni rok od 90 dana, pa po mojoj vožnji to je nekih 30000 km, tako da mislim da će mi biti više nego dovoljno da vidim dali mi je to ok, ako nebude..vračaju pare :wink:

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto lis 02, 2007 00:23 
Moderator

Onda nemaš greške :P , 90 dana probe... to ti je usluga... dođe mi da i ja čipnem Nivu; nek se bar na retrovizoru njiše :lol: :lol: :lol: :lol:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: