HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet stu 22, 2019 12:58.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto lip 01, 2010 21:50 
Off roader

Nisam rekao ni jednom riječju da ne kupiš, samo da je cijena apsurdno previsoka za vozilo te klase. Niva, uaz, sve ima svoju cijenu. U ovom slučaju znaj da vjerojatno daješ državi više nego proizvođaču, a to onda znači da kupuješ auto vrijedan slično kao niva za cijenu dvije. Pa ti razmisli.

P.S.
moje komentare nemojte uzeti pre ozbiljno. Jedino što razumijem o terencima ali baš jaaako dobro su trošarine i davanja. Tako da samo govorim o isplativosti, performansama sam više stavio predmet rasprave u neku kategoriju :)
A o manama defa imam nekoliko postova, jedan je duži od ovog topica dosad. evo, danas mi iz čista mira ostala kvaka u ruci, u isto vrijeme i haubu otvaram pajserom. Ako mi otpadne i suvozačeva kvaka, ulazim kroz gepek :evil: British Leyland :evil:

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet srp 22, 2010 15:55 
Off roader

Extra Mahindra je super auto, ima starih i sa Peugeot XUD 9 motorima, i sa Renault-ovim Dieselima. Za malo keša puno daje. Nekada im je servis i prodaja bila u Sarajevu, pa se moglo do kraja 70-ih kupiti njihova izvedba Jeep-a Cj3B sa 2.2 Houricane motorom, i mnjenjačem sa 3 brzine, a može se i danas vidjeti pokoji primjerak u dobrom stanju i sa fabričkom bojom. Neuništiv je, idrago mi je da su se opet pojavili na ovom dijelu Balkana.
@Srečko
Nemoj se ti meni prijatelju uvrijediti :) , ovdje smo da razmijenjujemo iskustva... Malo si se preoštro okomio na Nivu, ruske terence i njihov kvalitet. Čitam odavno tvoje postove koji nemaju smisla i odlučih da i ja nešto odgovorim. Tačno je to da ima modela koji hrđaju, ali to je vjeruj mi od auta do auta. Moja firma među ostalim ima 8 Niva i 3 Land Rover Defendera 110 i jedan 130, i terenci se koriste na terenu svakodnevno 24 h dnevno. Od navedenih Niva 2 su nam ostale od prije rata i one su 1600, 1989. i hvala Bogu još uvijek u upotrebi. Sa korozijom ima probleme samo jedna 1600 koja je bila posuđena ArBiH i pogodilo ju je milion gelera, tu smo digli iz mrtvih nakon sati i sati varenja, kitovanja i zamjene crijeva svih mogučih koja su u ratu samo štiklana, i jedna 1.7 1999. na mjestima gdje je kamenje i granje žestoko udaralo.
Kod Nive ti je kako te zapadne. Davno si u jednom postu napisao da je motor GM, i neke probleme koji nisu nerješivi, pa eto da ti odgovorim.
Motor nije GM, nego je u bobu isti kao i kod 1600, samo što je lanac zamijenjen zupčastim remenom i dodato single injection GM ubrizgavanje, između ostalog i alternator koji bi trebalo kod svake zamijeniti. Pukne tu i tamo posuda za vodu od brisača koja se zamijeni sa onom iz VW Golf 2, a imali smo problem sa jednom sa sinhronima 5. brzine pa smo mjenjač zamjenili sa onim od 4 brzine, koji smo na otpadu platili 20 eura. Sa vodom motor nema nikakve probleme, ako mislite roniti kolege su već navele modifikacije koje je potrebno izvršiti.
U poređenju sa L.R. na terenu Niva je neprikosnovena, jer bez uvrede Defender je toliko neudoban, pogotovu na kamenim putevima i kozijim stazama, čak sam jednom "Zaždio" glavom u plafon. U Nivi se na terenu osječam kao u Mercedes S klasi. Uz to L.R. je nekako trom, čak kada ga zaglavimo duboko u snijeg ponaša se kao krmak, iako je blokiran dif. i redukovan. Niva iskače i sama sebi traži put.
Kad su kvarovi u pitanju pod LR ležim u prosjeku svakih mjesec do dva mjeseca. Pucaju mu krstovi kardana kao da su ledenice, sa sponama problema milion. Kvačila crkavaju, difovi cure redovno. Nivama dušu uzimaju, ali ona i dalje vozi, i još napominjem da su vozila pod teretom stalno (materijal, alat i ostalo...). LR-u je jedino tu dobra osobina što može više povući i što više stane tereta. Još nešto:
LR u gradskoj vožnji troši 14l Diesela, dok niva svojih 11L benzina ne prelazi ni zimi.
Cijena LR Def. je katastrofa za ono šta nudi...
Ja i moje kolege Def. zovemo konzerva na točkovima.
Sve kad se sabere i oduzme WRANGLER ti je dobro rekao, a i ja ga citiram:
Ne kudi konja kojeg jahala nijesi..

J e e p

Jeep-a hvali Nivu vozi!

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet srp 22, 2010 22:09 
Off roader

bravo

Vrh

Naslov: Re: MAHINDRA THAR
PostPostano: uto lip 19, 2012 12:20 

Da obnovim ovu interesantnu temu jer se ovdje radi o vrlo zanimljivom vozilu.
Mahindra thar je kopija willys overlanda iz 1942 godine - kasnije prozvanog JEEP, postoji na you tube jedan spot glede toga razvoja. Šasija, ovjes i pogonski part time sistem je zadržan od willysa dok je unutrašnjost nešto modernizirana zbog EU tržišta. ukoliko želite modernog willis overlanda onda je to to. Dakle vozilo za uski krug znalaca koji znaju točno ono što im treba. Inače je to rugoba, preskupa sa peugeot dizelom. Kada sam je išao gledati u Čakovec čovjek mi je jako loše o njoj govorio (vlasnik Pande Čakovec) no ja mu govorim - prijatelju ja jako dobro znam o čemu govorimo i to želim vidjeti. Dakle ukoliko želiš willys overlanda u modernom izdanju onda je to vozilo za tebe. Polovni Willys star 80 godina košta oko 10 000E dok je ovo skoro duplo skuplje ali je NOVO pa je trenutna cijena logična. Realna cijena bi trebala biti oko Njive no što je tu je pa znalci koji uživaju sa willysom bez problema mogu posegnuti za ovim novim vozilom.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: