HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet lis 24, 2019 06:44.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: KIA SPORTAGE
PostPostano: pon sij 30, 2012 12:14 
Off roader

Meni se to dogodilo par puta, samo šta bi ja odmah sta i vratija se u rikverc. No frajer mi je to riješija, jer je bila reklamacija u garanciji. Kaže da je samo malo te rupice dobušija.
. Majketi, tada ('97) je ovlašteni servis bija u 30m2 garaži u privatnoj kući. A danas, kad dođeš u velebni ovlašteni kompleks s tim problemom, razbježe se svi ko rakova djeca...stave ti druge hubove i naruče te za mjesec dana.
Međutim, kako je to radija, stvarno nikad s tim auto lock hubovima problema.
Ali kako bilo. Prema iskustvima drugih, a i kako ti spominješ, ko je god ugradija ARB ove, bilo jedne ili druge...stvar riješena trajno. Sad jedino ne znam jeli možda caka u samoj njihovoj konstrukciji ,uz naravno kvalitetnije materijale, pa su imuni na takve gafove :upi

Vrh

PostPostano: pon sij 30, 2012 12:36 

Može biti, ima svakakvih malih tajni velikih majstora. Danas takvih ne prave više (majstora) jer nema potrebe. Stavi novo i za njega je priča završena. Samim tim ni proizvođač nema povratne informacije o greškama koje su ponekad stvarno banalne.

Ali baš to što pominješ u zadnjem dijelu i mene muči. Čim druge hubove staviš, problema više nema. Brez diranja reduktora ili biločega drugoga.
A polomljene hubove sam gledao i u njima nema niš više kaj bi moglo uklapat. Uvijek je bio unutrašnji pomični komad u banani, dok je fiksni bio na oko višemanje OK.

Vrh

PostPostano: čet vel 02, 2012 00:09 
DoAdmin

evo rešenja zakaj se raspadaju automacki hubovi
uđe voda u njih i vrte se na suko i raspadnu se

slika
slika

Vrh

PostPostano: uto vel 21, 2012 17:10 
Off roader

alien je napisao/la:
U zadnjem difu ima jednu malu tajnu koja je čini boljom na terenu od konkurencije, uz dobar rad zadnjeg ovjesa naravno.

A tajna je? :fu .
Baš mi je susjed nedavno kupija, isti ko moj stari. Za strahovito smišnu cifru ...s potrganim zadnjim diferencijalom...Normalno, kad smo išli napravit đir, pita sam ga jel provjerija jel radi prednji pogon? Kaže da nije. Mi probali, naravski ne radi,... hubovi, što li drugo :tuz .
Al vratimo se na diff. Dao ga je reparirat, sad je valjda O.K.
Da nije možda ovo tajna:
Citat:
Something that is interesting to see with the differential and ring gear removed, is the pinion. Both rings are 7" but the pinion diameter is what gives you your gear ratio.Kia Sportage has a considerably smaller pinion. This does directly relate to the power the rear axle can handle. The small pinion is going to have a lower yield point than the 3.90 pinions. But odds are if your making tons of power, your not going to be looking to overly high gear ratios anyway.

Vrh

PostPostano: uto vel 21, 2012 19:57 

Nije to sve, MRDi ima i 50% Eaton LSD serijski.
Kak vidiš po forumu svi bi to......

Vrh

PostPostano: uto vel 21, 2012 21:10 
Off roader

Pa nije to neka tajna :wink:

Vrh

PostPostano: uto vel 21, 2012 21:22 

Pa da znaš da jeste. Niko to ne očekuje od kie, niti zna da ima serijski.
Tako da po snijegu i klizavom terenu zna osramotiti i koje puno zvučnije ime. Pa se svi misle zašto je to tako.

Vrh

PostPostano: pon svi 12, 2014 13:45 

Dižem ovu temu iz mrtvila jer mislim da kao bivši dugogodišnji vlasnik Kie imam nešto za reći.
Od 1999 do 2010 sam ima Sportage 2,0 i 16V. Prešao sam s njom 98000 km i to je bio drugi auto u obitelji.
Imao sam jedan veliki problem, uključivanje prednjeg pogona, što je riješeno kad je istekla garancija kupnjom Warn prednjih glavčina (140 US$ plus carina i poštarina za par). Tijekom dvije godine garancije 18 (slovima: osamnaest) puta su mi mijenjali semeringe na prednjim glavčinama jer semerinzi nisu bili ničim zaštićeni pa se znalo dogoditi da samo propuste zrak i nema prednjeg pogona. Uključivanje je bilo na vakum. Kad propuste semerinzi nema pogona. Jednom mi se dogodilo da na servisu promijene semeringe i na izlasku s njihovog parkinga ovi opet propuste i ajmo nazad na dizalicu. Kad je istekla garancija, kupio Warn prednje glavčine automatske i lokalni meho zamijenio i od onda nije bilo problema.
Auto je vožen po autocesti, lokalnim cestama, šumskim putevima i mjestima gdje je rijetko kome palo na pamet uopće se voziti. I bio sam zadovoljan. Doduše i očekivanja su bila mala a Sportage je premašio tu granicu. ABS, klima, 4x4, reduktor, električni paket i mjesta u gepeku da utrpam samohodnu kosilicu ili hrpu alata koja mi je bila potrebna na ranču.
Potrošnja je bila od 8 do 15. Ljeti manje, zimi malo više, uz redukciju najviše. Za 128 KS (94 kW) možda malo više ali treba vući 1600 kg.
Odgovorno tvrdim da uz dobre gume je nezaustavljiva. Ide Kia gdje ti srce poželi. Jednom sam prošao kroz potok toliko dubok da sam morao zatvoriti prozore da mi ne ulazi voda u kabinu. Druga sporohodna, cigla na gas i piči. Samo da su obrtaji iznad 4000 i neće se ugasiti.
A sad malo o nedostacima.
Uz već spomenute originalne prednje glavčine izludilo me podešavanje prednjih retrovizora tj, prekidač. Mijenjao sam ga tri puta. Loša kvaliteta. Prohrđavanje na nosaču rezervnog kotača, brava rezervnog kotača i bravica istog za zaključavanje vijka protiv krađe, zadnji lonac mijenjan tri puta u 11 godina. Radijator klime i crijevo za odvod kondenzata čišćenje dva tri puta godišnje, pa i češće. Znalo mi se dogoditi sa pri najvećim vrućinama samo procuri ledena voda po suvozačevim nogama. Potrošnja takva kakva je i s tim sam se pomirio. Bez prednjeg pogona po zimi i snijegu nisi mobilan. Plastika prednjih farova se zamuti nakon par godina pa treba polirati farove. Dekorativne plastike na pragovima i blatobranima su Ž kvalitete pa znaju zijevati na spojevima.
Iako sam Kiu ponekad mrzio iz dna duše, opet gledam da je kupim jer mi treba i mislim da je bolji (komforniji) izbor nego Niva. A i Niva će biti dobra ako financije odluče.
Toliko za sada.

Vrh

PostPostano: pet stu 16, 2018 10:09 

Pozz svima :mah
Nadam se da se još uvijek čitaju ove teme.
Naime, za par dana cu preuzeti Kiu 2000 godiste od mog starog pa sam mislio, eventualno, promjeniti gume.
Mene zanima koja je najveca moguca dimenzija guma koja se moze montirati bez podizanja auta a da gume ne struzu?
Citam da gume 235 struzu ali sto je sa 215/75-15? Struzu li i one ili stanu bez problema?
Hvala

sg

Vrh

PostPostano: pet stu 16, 2018 23:15 
DoAdmin

javit če ti se kolega s kiom
ali se predstavi u odgovarajuči podforum

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: