HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet lis 24, 2019 06:42.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pomoc kod odabira
PostPostano: čet sij 26, 2012 15:56 
Off roader

defe110 je napisao/la:
Ako te zanima kratki Defender, ima jedan u susjedstvu, kažu 140 000km. 99. god.

Samo ako je crveni :D zajebavam se, naravno da me zanima, može malo više pojedinosti, najbitnije cijena, a može i koja slika.

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 16:27 
Off roader

Dario je napisao/la:
Meni su Kie jako drage, Sorenta imam, ali nisam znao da je stari Sportage dobar "terenac", ali za 1300€ baš i nema nikakve ponude, najjeftinija je duplo.
Na žalost i dalje nemam pojma šta da tražim, u biti tražim jako sposobnog terenca, kojemu max. brzina ne treba prelaziti 100tku, po mogućnosti već podignutog... da čim ga kupim doma odem šumom 8)

Čemu navodnici u terenac? :upi
Toliko košta u SLO. U nas bi se dalo nać primjeraka već od 2000€ (to duplo šta si reka, lako ide dole, jer ljudi neće kupe.Pa se po oglasima pretvaraju u oldtimere. Baš mi susjed nedavno jednu dovuka negdi iz unutrašnjosti za 1600€, spustio sa 2800).
Uz neka osnovna ulaganja ( servis, lift kit, hubovi, gume), za nekih cca 3500-4000€ imaš stvarno svestrano auto s primjerenim komforom ( podizači, klima, el.retrovizori) uz potrošnju između 10-13 L. Stvarno odličan na terenu, a špricast po cesti....redovita mana su im prednji hubovi, što se trajno rješava novim ARB-ovima po cijeni od nekih 200-300 $ ovisno oćeš li automatske ili manualne. I obavezno pogledat zadnji diff. Naime on traži redovitu izmjenu ulja :mrgreen: , što često nije slučaj da vlasnici obavljaju, pa dolazi do mizdarija...
@Defe110: Koja je to 90 ka? Di?

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 16:38 
Off roader

cobalt je napisao/la:
Dario je napisao/la:
Meni su Kie jako drage, Sorenta imam, ali nisam znao da je stari Sportage dobar "terenac", ali za 1300€ baš i nema nikakve ponude, najjeftinija je duplo.
Na žalost i dalje nemam pojma šta da tražim, u biti tražim jako sposobnog terenca, kojemu max. brzina ne treba prelaziti 100tku, po mogućnosti već podignutog... da čim ga kupim doma odem šumom 8)

Čemu navodnici u terenac. Toliko košta u SLO. U nas bi se dalo nać primjeraka već od 2000€ . Uz neka osnovna ulaganja ( servis, lift kit, hubovi, gume), za nekih cca 3500-4000€ imaš stvarno svestrano auto s primjerenim komforom ( podizači, klima, el.retrovizori) uz potrošnju između 10-13 L. Stvarno odličan na terenu, a špricast po cesti....

Pa terenac u navodnike, zato jer stvarno neznam mogućnosti sportage-a, ali ako ga Kia zove SUV-om ili ponekad gradskim terencem, dok Sorenta zove terencem, mislio sam da mu navodnici pašu, ali stvarno neznam kakav pogon ima, tako da sam lako moguće u krivu.

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 16:44 
Off roader

Ja bi ga recimo stavija uz bok Vitare (duge), s tim da je Sportage malo ''motoriziraniji'', (130 ks) uz , čini mi se istu potrošnju, kažem čini mi se, jer mi prika ima 1.6 16V kratku Vitaru, pa plače da mu troši cca 13l...
Ne znam, ja san s njon učinija nekih 130-140 tkm, ali stvarno san joj dušu vadija, svugdi ( ovoga kao malo čuvam :hihi ), nikad nikakvih problema... Ulje, gorivo, potrošni....čak ni kvačilo nisan mjenja, jednom druk ležaj i amortizere....

slika
:fu :fu :fu

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 18:53 

sportage je terenac koji ide uz bok pajeru i čak može biti bolja od običnih pajera dok je V6 i sa zadnjom blokadom bolji. Jedino kaj kiji smetaju plastike a pajero toga nema. Naravno govorim o pajeru 1 i 2. Samo treba paziti, obična 2.0 i MRDi nije isto. Inače sama zasnova je ista kao kod vitare. Pajero je nešto drukčiji.
Sportage MRDi ima 130 KS, ima super zadnji ovjes kao vitara jedino kaj ima panhard a vitara nema. Kiu je lako nadgraditi homemade za nekih 200 euriča jer je jako jednostavna. U zadnjem difu ima jednu malu tajnu koja je čini boljom na terenu od konkurencije, uz dobar rad zadnjeg ovjesa naravno.
Problem su uklopnici, kao što prika kaže. Stave se novi ručni za 140 eurona i nema više problema. Problem su i prednji zglobovi ali nije puno da se stave komplet novi pa opet ide narednih 10 godina.
Ostalih večih mana gotovo nema. A jako je izdržljiva. Hoče popustiti matica na zadnjem pinjonu. Pa ako ne zategnemo na vreme ode dif....
Nažalost ne prave kratku verziju, inače bi to tata sebi za soft utrke. Problem je i što nema nikakve ponude za upgrade, pa treba sve homemade.
Dok pajero ima kratki i dugi i nađe se ponešto za upgrade, vitara ima kratka, duga i cabriolet a može se kupit sve kaj ti srce poželi za upgrade. Nema da nema.
Uglavnom sportage ima jako dobru ocjenu kod mene. Tko god ide kupovat nivu ili samuraja a preskoči sportage, lud je.....Za iste novce dobiješ sve, baš sve. I još boljeg terenca za normalne uslove. Naravno na težim terenima gubi,najviše zbog dužine, olaznog i izlaznog ugla, ali je zato puno više automobila sa kojim se možeš sasvim normalno vozat i autobanom.
Največa joj je mana što je Kia a uz to još koreanac....mada joj baš ništa ne fali. Ali to je problem u našim glavama, svi bi mečku vozali. Večinom zbog susjeda i žene....
Baš mi žao kaj ne prave kratki sportage....za 700-800 euriča da mi ruke odpadnu od offroada......jednu sam mislio srezat i skratit za zadnja vrata ali je problem kaj ne možeš to registrovat.

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 18:59 
Off roader

Postoji kratki prika. 3dr cabrio. Uguglaj. Ima ih u ST par komada. Sad san na mobu, pa ne mogu stavit slike.
slika
Vid vraga...mogu :ha :ha :ha
Misliš na MR DOHC? MRDi je dizel. 90-ak ks.

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 19:31 

:shock: :shock: :shock: ti pasa jarca prika, di to nađe.....kod nas jih nema.
Svaka čast.....nisam kopao oko toga, ti bogeca....baš ti fala, iden u akciju da vidin ima li to nači i kakve su jim cijene.

MRDi je i benz i dizel. To je oznaka za dvojku od 98 dalje....stare 2.0 nemaju zadnje blokade a još troše ka da su 4.0...
Ovakva ti pasa jarca
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5556436&show=1
Dizelice imaju nekih problema, dok benzinac radi ka dalmatinski tovar. A još je brutalan skoro pa ko stari dobri čiro 4.0.

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 19:38 

90tka, na Hvaru. Bijela. Navodno kupio je vozač koji ju je vozio u HEP-u sa malo km. Dao je kao dug za grozdje, pa je ovaj sada prodaje. Ima centralno zaključavanje od dodatne opreme :hihi :hihi ( mislim ...tako čovik kaže)
pronaću broj pa ga pustit.
Jedino što nije registriran pa kako ćeš ga dovest.
Inače tražio je 6,5tE. Prodaje ga već dosta dugo jer s vjerojatno nikome ne da potegnut do Hvara.
Info je objavljen u lokalnom oglasniku

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 19:40 
Off roader

Ček, meni je poznato da 2.0 benzinci imaju SOHC i DOHC motore. Ovaj prvi je za k... ali srića pa ih na našem području i nema baš. Znači DOHC 2.0i 16V je TO !!! Mazdin motor, vrti i do 400 000 km BP (uvjerija se vlastitim očima, doša pajdo na redovni servis :shock: )

Evo prika, samo za tebe :D
http://www.youtube.com/watch?v=yMo8N_IfEzk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Iz8XqW1tEak&feature=related

Vrh

PostPostano: čet sij 26, 2012 19:57 

Hebote, nema to nigdje na prodaju :shock:
Nego mogli bi nas 2 to u
viewforum.php?f=111
Da ne smetamo ovdje ljudima.....
Benti moderatora u Kia tehnici......sve prazno :cek
To na prvom videu ne valja, prerađeno u klasičnog terenca a ovjes ne radi niš. Bolje da je ostavija oriđinale. Ako me išta ljuti onda je to šalabajzerska prerada kad ljudi prave gore nego kaj je bilo.

Zadnja izmjena: alien; čet sij 26, 2012 20:01; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: