HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet lis 18, 2019 01:02.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ubacivanje motora druge marke
PostPostano: uto vel 15, 2011 19:36 
Off roader

Kao sto ste mogli vidjeti u mom predstavljanju posjedujem pajero 2.6 benzinac...dosao sam na ideju ubacivanja motora druge marke tj 2.9 v6 12v iz ford scorpiona...razlog je sto postojecem motoru hvali snage na terenu i cesto posezem za sporohodnim brzinama sto mi povecava potrosnju enormno(30l na 100km prosjek terena zadnjih mjesec dana)...samim tim mislim da bi motor vece snage omogucio voznju u brzim brzinama i samim tim manju potrosnju kao i vise snage koje nikad nije dosta...E sad interesuju me vasa misljenja, i predlozi o ovakvom projektu..kao i objasnjenja sta je sve potrebno napraviti i nabudziti da bi ubacio motor druge marke u mog japanca :wink:
P.s. Izvinjavam se ako nisam odabrao pravu rubliku za ovu temu....

Vrh

Naslov: Re: Ubacivanje motora druge marke
PostPostano: uto vel 15, 2011 20:04 
DoAdmin

a da razmisliš o dizelu
od pajera
samo moraš sparit motor i getribu(dizel)
jer je ralika u zvonu getribe(benzin-dizel)

Vrh

PostPostano: uto vel 15, 2011 21:10 
Off roader

sto se tice mjenjaca pase saraf na saraf...ali moram odustati od te zamisli jer nigdje nmg naci motor u cg :( a ubacivanje sa strane se ne isplati.... :? tako da ide ovaj motor iz skorpia....ako neko ima neko objasnjenje sta je potrebno preraditi i kako se pravi reduciona ploca nek pomaze :P

Vrh

PostPostano: sri vel 16, 2011 12:15 
Off roader

Najjednostavnije za napraviti međuploču ti je od šperploče. Nasloniš komad šperploče na motor, pa iscrtaš konture motora, pa na gitribu, iscrtaš konture getribe, preneseš sve rupe i obradiš jeda obuhvati sve gabarite i motora i getribe. Kada si zadovoljan dobivenim i kada ti se poklapaju svi provrti, preneseš na čeličnu ploču i daš izrezati, najbolje na plazmu ili autogeno....
Šperploča se lagano obrađuje, zato je dobra za takve stvari

Vrh

PostPostano: sri vel 16, 2011 19:45 
Off roader

e takaw mi odgowor treba....ako imate neki link gdje je slikovito objasnjen postupak bio bi od velike pomoci mada mislim da sam pohvatao konce :ha ....samo mi jos recite kolika debljina medjuploce treba da bude??? :wink:

Vrh

PostPostano: sri vel 16, 2011 20:36 
Off roader

To moraš sam odraditi i znaj da za te akcije moraš imat tehničkog znanja i puuuuuuuuuuuuuuuuuuuno volje , alat i ako nisi nikad radio generalnu na motoru vadi rastavljo i sastavljo razne aute vario co2 autogeno itd ne hvataj se toga jer su u pitanju sati i sati posla niko ti to neće radit za male pare ako daš nekom drugom to se ne isplati nema matematike nikakve po mojoj procijeni da to nekom radim iz vlastitog iskustva uzeo bi nekom bar 5000€ za taj poso i ukoliko to sam sfušariš ne centriraš recimo mjenjač i motor zamašnjak i spojničku odmah sve trese i sve će se raspast prije nego što kreneš dobro razmisli dali si sposoban to odradit i bit mjesecima bez auta ???

Vrh

PostPostano: sri vel 16, 2011 21:22 
Off roader

radove cemo da izvodimo ja i drug mi koji je mehanicar za ford i samo ford (zato sam se i odlucio za fordov motor)...on za razliku od mene ima iskustva sa vadjenjem i ubacivanjem motora kao i sa generalkama ali nikada nije radio sa medjuplocom ali mislim da nece biti frke....tu smo da pokusamo pa sta bude bude :D

Vrh

PostPostano: sri vel 16, 2011 21:37 
Off roader

Samo se nesmiješ preplašiti ako naletiš na neki problem. Naoružaš se ubodnom pilom, nekom bušilicom, borerom... ugrubo isrtaš otvor na zamajcu i polako rezuckaš. Vidiš gdje zapinje, tu doradiš. Kada sjedne na blok motora, izbušiš rupe i prišarafiš za blok i precizno ocrtaš po bloku motora. puno ti znaći ukoliko barem jedan vijak može povezati motor i getribu zajedno. To sve ponoviš na getribi i izrežeš po vanjskim zacrtanim linijama.... to preneseš na čeličnu ploču...

Vrh

PostPostano: sri vel 16, 2011 23:01 
Off roader

moraš znati koje omjere prijenosa ima ford a koje tvoj auto,ako ti je reduktor odvojen kardanom najlakše je staviti motor sa njegovom getribom,preračunaš krajnju brzinu sa diferencijalom i gumama(da nebi imao premalo ili previše okretaja u reduktoru bez prave snage,možeš raskopati svoju getribu izvaditi spojničku zatim tokariš osovinu koja ide tijesno kroz kučišta ležajeva getribe na kraju u špicu i centriraš u ležaj radilice(pri tom paziš na dužinu spojničke)nakon toga režeš spojničku,navariš od fordove getribe ili kemijaš srce lamele od tvog auta,nakon što sve izmjeriš i pripašeš režeš svoje zvono i odrežeš fordovo i variš fordovo zvono na stražnji dio zvona koji je ostao od pajera.možeš i napraviti stegu u koju stegneš getribu i fordov blok zajedno.ako sve dobro odradiš imaš spoj točan u desetinku milimetra.
zvono i ostale stvari možeš poravnati ga glodalicu ili stroj za ravnanje glave motora.

Vrh

PostPostano: čet vel 17, 2011 18:10 
Off roader

Reduktor je zajedno sa mjenjacem :)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.