HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet stu 22, 2019 05:38.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vibracije?
PostPostano: sri vel 10, 2010 10:22 

Pozdrav od "pasivnog" člana :)

Radi se o Pajeru i vibracijama a situacija je slijedeča (u kratko)...Skinuo sam zadnji kardan i vibracija nema. Nakon šta sam vratio kardan sa novim križevima i izbalansiran, opet vibrira ali manje. Nakon nekoliko zakretanja kardana na šarafima diferencijala našao sam položaj gdje vibrira najmanje ali i dalje vibrira. Zatim sam označio položaj kardana na diferencijalu i sada mijenjam položaj na izlazu iz reduktora ali tu nema večih promjena u vibracijama.
I drugi problem je zvuk kao "potrošeni" lager iliti ležaj na određenim okretajima (nije motor nego prijenos) koji je izraženiji kod uključenog pogona na sve kotače.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Pozdrav

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri vel 10, 2010 17:15 
Off roader

dali ti je kardan u fazi? tj.dali su ti krizevi u jednakom polozaju(ravnini) na jednoj i drugoj strani?

da ti je lezaj otisao,otisao bi i semering i curilo ulje..ali opet ako je lezaj nedavno otisao nemora semering odmah,provjeri ima li lufta na prirubnicama(na diferencijalu,reduktoru,getribi),rukom ili pajserom,bilo bi dobro da si ga oznacio prije skidanja! mozda ti je lezaj kotaca..ili diferencijal zuji i vibrira(moze zujati,razlicito u svakoj brzini,u nekima ne u nekima da)

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet vel 11, 2010 10:01 

UAZ je napisao/la:
dali ti je kardan u fazi? tj.dali su ti krizevi u jednakom polozaju(ravnini) na jednoj i drugoj strani?

da ti je lezaj otisao,otisao bi i semering i curilo ulje..ali opet ako je lezaj nedavno otisao nemora semering odmah,provjeri ima li lufta na prirubnicama(na diferencijalu,reduktoru,getribi),rukom ili pajserom,bilo bi dobro da si ga oznacio prije skidanja! mozda ti je lezaj kotaca..ili diferencijal zuji i vibrira(moze zujati,razlicito u svakoj brzini,u nekima ne u nekima da)

Položaj križeva na kardanu se nemože mijenjat (ako mislimo na isto)...a valjda i ovi što su mi radili kardan znaju što rade.

Moram naglasit kako svega ovoga navedenog nije bilo kada sam vozio bez zadnjeg kardana.
Što je prirubnica...?

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet vel 11, 2010 10:15 
Off roader

ono na šta prišarafiš kardan

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet vel 11, 2010 12:30 

jura je napisao/la:
ono na šta prišarafiš kardan

Da, gledao sam dali možda "bježi" odnosno dali ide u osmicu ili nešta takvoga ali koliko sam uspio biti precizan nisam ništa primjetio. A pajser nisam upotrebljavao tako da za luft neznam. A na strani reduktora je (pazi sad opisa) "uzubljen muško ženski ili kako več" :) uglavnom klizno.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet vel 11, 2010 14:07 

obzirom na posječenost teme odaziv i nije neki :).... pa mi onda recite za nekog pouzdanog 4x4 meštra.

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet vel 11, 2010 22:31 
Off roader

znam da se polozaj krizeva nemoze mjenjati,nego ako je na tom uzubljenom musko-zenskom djelu kardan krivo stavljen onda trga krizeve i vibrira obadva kriza moraju biti u istom polozaju u odnosu jedan na drugi(u ravnini) slikaj kardan pa cemo ti moci reci jesu krizevi u ravnini. da nisi pobrkao stranu karadana na difu.i kod reduktora?

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet vel 12, 2010 13:45 

UAZ je napisao/la:
znam da se polozaj krizeva nemoze mjenjati,nego ako je na tom uzubljenom musko-zenskom djelu kardan krivo stavljen onda trga krizeve i vibrira?

Kako da ja znam dali je krivo stavljen...ima "brdo" zubaca tako da ja isto toliko puta mogu mjenjat položaj odnosno zakretat ga.

UAZ je napisao/la:
obadva kriza moraju biti u istom polozaju u odnosu jedan na drugi(u ravnini) slikaj kardan pa cemo ti moci reci jesu krizevi u ravnini. da nisi pobrkao stranu karadana na difu.i kod reduktora?

Hm...stvarno neznam dali se razumijemo ali recimo ovako.... križ ima četiri čega več kako se zove neznam :) (odnosno recimo dva U prfila) i od ta dva U profila (u koji se utisne križ) jedan U profil je fiksno zavaren na kardanu. Tako da sam ja na to mislio kada sam rekao da se položaj nemože mijanjeat. A probat ću i poslikat.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet pro 31, 2010 17:20 
Off roader

Da ne načinjem novu temu :wink:

Dakle, prekjučer primjetija vibracije, jutros se zavuka pod auto.
Otiša mi križ pr.kardana. Neke preporuke... proizvođač? Sa sisom za podmazivanje... bez sise...? Vidim ima svašta...
U ponediljak, akcija.:D
Thnx
Sretna nam nova godina :pis

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet pro 31, 2010 17:53 
Moderator

cobalt je napisao/la:
Da ne načinjem novu temu :wink:

Dakle, prekjučer primjetija vibracije, jutros se zavuka pod auto.
Otiša mi križ pr.kardana. Neke preporuke... proizvođač? Sa sisom za podmazivanje... bez sise...? Vidim ima svašta...
U ponediljak, akcija.:D
Thnx
Sretna nam nova godina :pis

SRETNA NOVA I TEBI !!!

I Nek ti donese puuuno sisa (mislim na križevima :lol: )

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: